Materiál

From Neos Wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Material and the translation is 80% complete.
Other languages:
English • ‎čeština • ‎日本語 • ‎한국어

Materiál je typ assetu používaný pro renderování visuálů v Neosu. Typ materiálu a jeho vlastnosti určují vzhled objektu jak interaguje s osvětlením ve scéně.

Materiály mohou být reprezentovány jako fyzické objekty nazývané Materiálové orby, které lze vložit do Material gunu, přetáhnout nad inspektor nebo vloženy do rozmanitých virtualních zařízení.

Každý materiál se chová jako jakákoliv jiný komponenta, ale je drivován podloženým shaderem. Každý materiál obsahuje unikátní shader a seznam vlastností které mohou být upraveny. Úpravou vlastností materiálu můžete změnit vzhled vašich objektů v Neosu. Neos má širokou škálu typů materiálů, které jsou vypsány níže.

Vlastní materiály / shadery

Neos aktuálně nepodporuje vlastní shadery. Tato funkce je na roadmapě Neosu a může být sledován na GitHubu. Zatímco čekáte na vlastní shadery, vyzkoušejte shadery existující v Neosu, které zvládnou dosáhnout většiny vizuálních efektů v kombinaci s komponentami a LogiXem.

Material Documentation

For most setups Neos uses a lot of standard shaders with some custom ones requested by the community, if you want any sort of documentation, using this here would be ideal until a more custom renderer is fleshed out. https://docs.unity3d.com/Packages/[email protected]/manual/shading-model.html

Material Specific Information

Tvorba nových materiálů


Seznam materiálů

Pro seznam materiálů se podívejte do Category:Materials


This article or section is a Stub. You can help the Neos Wiki by expanding it.