Community Developer Fund

From Neos Wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Community Developer Fund and the translation is 83% complete.
Outdated translations are marked like this.
Other languages:
English • ‎čeština • ‎日本語 • ‎한국어

Community Developer Fund (CDF) (v přímém překladu Komunitní vývojový fond) je designován k odměňování mimořádných snažení a příspěvků individuálů a skupin, které pomáhají postrkovat Neos blíže jeho velké vizi (popsána v whitepaper) skrze vývoj, tvorbu obsahu, přesahující snahu, organizaci eventů a jiné aktivity. Toto by mělo probíhat v několika fázích, a detaily o fázi I naleznete v official announcement, vydaném 5. Dubna 2020.

Všichni členové komunity NeosVR mají nárok na dostání CDFT odměn, včetně dobrovolníků Neos team, ale mimo zakladatelů Solirax Ltd., Tomáše “Frooxiuse” Mariančíka a Karla Hulce. Neos Team a zakladatelé se snaží myslet na všechny tvůrce a přispěvatele jim známé, avšak členům komunity je doporučeno odeslat žádost pro sebe, nebo se přimluvit za ostatní, aby nebyl nikdo kdo si odměnu zaslouží vynechán. Při posuzování žádostí se týmy snaží dojít závěru dle následujících hrubých kritérií:

  1. Jak velkou cenu má příspěvek člena komunity a pro kolik lidí?
  2. Jak dlouhotrvající je jejich snažení?
  3. Kolik nových uživatelů jejich příspěvek přitahuje?

Snažení která mají velkou cenu pro malou skupinu uživatelů, jako jsou nástroje pro přístupnost, stejně jako ty, které mají cenu pro mnoho uživatelům jako například velmi populární světy a hry se kvalifikují. Třetí kritérium má nižší váhu. Příspěvky členů komunity jsou posuzovány Neos Teamem a zakladateli. Příspěvky členů Neos Team jsou posuzovány pouze zakladateli pro zabránění střetu zájmů.

Originálně bylo řečeno, že Neos Team chce mít dobrý odhad o počtu rozdaných odměn CDFT okolo času dosažení 50. dávky ICO. Avšak kvůli nečekaně rapidnímu postupu mintingu nebylo dosaženo cíle, a Karel zmínil,že odměny budou nadále finalizovány postupem času.

Fáze 1 a CDFT

Odměny z fáze 1 jsou distribuovány jako CDFT - nepřenositelné tokeny, alokované účtu NeosVR nebo skupině, dle uvážení Neos Team and Founders.

Jak je uvedeno v NeosVR whitepaper, 2,000,000 NCR (4% celkového existujícího obnosu) je vyhrazeno pro alokaci skze systém CDFT. NCR z každé 25. dávky mintování je rezervováno pro držitele CDFT. Proto je každá 25. dávka automaticky dokončena po dokončení předchozí dávky, a je distribuována aktuálním držitelům CDFT. Jakékoliv NCR nealokované touto cestou výsledkem, nealokovaného poolu CDFT je uloženo a následně distribuováno po přidělení CDFT.

Z perspektivy uživatele, 1/20 (5%) jejich CDFT je převedeno na NCR po dokončení každé 25. dávky mintingu. Při získání jakýchkoliv nových CDFT, konverze pro předtím dokončené dávky je provedena okamžitě. Uživatelé jsou informováni skrze systém zpráv uvnitře Neosu a emailem.

Pokud se všchni držitélé CDFT rozhodnou prodat svá převedená NCR okamžitě po převodu, získaná hodnota by byla 11,039,364 US Dollarů ($, USD). Pokud by byla všechny NCR derivovaná z CDFT držena a prodána za cenu mintingu, získaný obnos by činil 59,061,185 USD. Fáze 1 CDF proto bude prostřednictvím CDFT podporovat a odměňovat přispěvatele komunity značnou likviditou.

Fáze 2 a dále

V oficiálním oznámení 5. Dubna 2020 bylo řečeno, že po dávce ICO č.100 bude shromážděn dostatek Etherea a ostatních assetů pro oficiální spuštění programu pro výkup NCR, sloužícího pro zvýšení likvidity pro existující držitele CDFT a poskytnutí NCR pro fázi 2 a dále.